Σήμερα, πρώτη Κυριακή του Ιουνίου, γιορτάζουμε την Παγκόσμια Ημέρα των επιζώντων του καρκίνου.
Για εμάς στο «Άλμα Ζωής», κάθε μέρα που ξημερώνει είναι γιορτή.
Σήμερα είναι μια ακόμα ευκαιρία τιμής και θύμησης, για όλους και όλες εμάς που επιζήσαμε, μια ευκαιρία για να εκφράσουμε την ευγνωμοσύνη μας σε όσους είναι κοντά μας, όπως και μια ευκαιρία αφύπνισης και ευαισθητοποίησης για όλο τον κόσμο.
Για όλες εμάς τις survivors του καρκίνου του μαστού και για όλους τους επιζώντες του καρκίνου, ευχόμαστε να ζήσουμε και να γιορτάσουμε για πολλά ακόμα χρόνια αυτή τη μέρα, μαζί με τους αγαπημένους μας, με υγεία, χαρά, δύναμη ψυχής και δημιουργικότητα.
Η φωτογραφία από την σημερινή συνάντηση μελών του συλλόγου που περιλαμβάνει εξόρμηση, πεζοπορία και yoga.
almazois
0 comments